SESTAVA

BÍNA - VOBEJDA, STEHLÍK, HORNÁK, KLEMENT - HAD, HAUSER, LACH -

MÍČKA, ČERVINKA, ŠEBEST - HORNÍK, MÁČE, MAREK

Komentář:

HC Warriors v prvním utkání sezony RHL zabral a zvítězil 4:0. Začátek zápasu byl vyrovnaný a doprovázen několika vyloučeními na obou stranách. Po 30 minutách hry jsme poprvé otevřeli skóre, když po vyhraném buly Hausera natáhl Vobejda a bylo to 1:0. Brick-Stav nás poté začal trochu tlačit, ale vynikající Bína čaroval v brankovišti. Soupeř frustrován stavem se uchýlil k zbytečnému dohrávání soubojů u mantinelu. V pravidlech RHL žádná hra do těla a ještě k tomu u mantinelu není. Nicméně po jednom ataku na hráče Máčeho, se pustil do bitky válečník Jiří Marek a doslova seřezal hráče soupeře, který si v tu chvíli nic jiného nezasloužil. Poté se hra trochu uklidnila. Neuvěřitelných 40 minut nepadl gól, až deset minut před koncem duelu vstřelil druhou branku válečníků Máče, když dorazil střelu Klementa - 2:0. Brick-Stav poté úplně rezignoval a už nehrál svou hru. V tom okamžiku nás byl plný led a hned za pět minut vystřelil po buly Míčka a jeho střelu lehce tečoval Červinka - 3:0. A jako závěrečnou třešničku na dortu v podobě čtvrtého gólu si připravil Hauser, když po vybojované akci upravil skóre na konečných 4:0 pro válečníky. Radek Bína vynuloval střelce soupeře a připsal si svou druhou nulu v kariéře. Tomáš Klement odehrál svůj první zápas za HCW. Všichni dnes podali bojovný a soustředěný výkon, odměnou nám jsou dva cenné body proti silnému soupeři.