SESTAVA

BÍNA - VOBEJDA, STEHLÍK, MATUSCHKA, KUČERA - ŠOLTA, HAUSER, LACH -

NOŽIČKA, ČERVINKA, HORNÍK - KŘÍŽ, MÁČE, KOLÁŘ

Komentář:

HC Warriors vyhrál první duel v soutěži na ledě Budvar arény, když porazil Motorfans 7:2. Vítězství nebylo zpočátku tak jednoduché, měli jsme problémy se prosadit na menším a užším kluzišti. Po Červinkově vyhraném buly se jako první mezi střelce zapsal Nožička. Po pár minutách Nožička zavezl puk do třetiny a našel mezi kruhy Červinku, který zpracoval puk pro Stehlíka a ten se zápěstím k tyči nemýlil. Hned ve stejném střídání Stehlík přihrávkou mezi beky připravil lahůdku pro Máčeho, který usměrnil puk mezi betony gólmana hostí - 3:0. Jinak se hrálo v klidném tempu, které narušil až nesmyslný zákrok hostujícího hráče na Šoltu, který může být rád, že pokračoval ve hře. Poté načal svůj střelecký list Kříž. Po pěkné kombinaci Kučera - Horník, druhý jmenovaný skóroval, na všechno dohlížel u tyče připravený Matuschka. Zanedlouho se trefil podruhé Kříž, když dorazil střelu Červinky. Motorfans korigoval skóre dvěma góly. Poslední úder přišel po narýsované přihrávce Matuschky na Šoltu, který z první zametl kotouč do branky - 7:2. Adam Červinka zaznamenal 4 asistence,Zdeněk Kříž vstřelil 2 góly v utkání. František StehlíkVít Nožička a Jakub Máče zaznamenali stejný bodový přísun (1+1). Zezadu všechno kontroloval Radek Bína. Utkání proběhlo na hlavní ploše Budvar arény a diváků přišlo požehnaně, z většiny fandící týmu Motorfans. Na zápas dorazil tým HCW v oblecích, dle vzoru NHL. Fotograf Petr Klika nafotil hodně zajímavých momentů na hokeji i mimo něj. Premiéru v RHL můžeme označit za vydařenou.

Komentář:

HC Warriors prohrál v druhém utkání 1:17. Amatérský hokej se opravdu nekonal, přičemž Srnín složil tým, který by se pohyboval v horních patrech tabulky ČERVENÉ skupiny, ovšem hrajeme v modré skupině, kde by měly být týmy, které nedisponují hráči z vyšších soutěží a podobně. Takže nějaké registrace a pravidla vzaly za své. V tuhle chvíli modrá skupina pro mě ztrácí smysl a účel pro který měla sloužit. Nějaká dohoda mezi týmy nefunguje, když už nehraje hráč z Krajského přeboru, nastoupí místo něj pět dalších jiných ať už mužů nebo dorostenců, každopádně to vyjde nastejno. Dnešní zápas toho důkazem. Hrálo jenom jedno mužstvo a pro nás zbytečná hodina a půl, která by se dala investovat určitě smysluplněji. V přípravě jsme hráli asi úplně s jinou Pekárnou Srnín. Ale chápu, vítězství je až na prvním místě. Pro nás je priorita zahrát si, ne dělat někomu sparing.

Utkání z těchto důvodů nemá cenu hodnotit, snad jen Radka Bínu bych pochválil za předvedený výkon a trpělivost v brance. Bude potřeba se přizpůsobit této soutěži, musíme na tom zapracovat.

Komentář:

HC Warriors doslova vydřel druhou letošní výhru v RHL. Utkání se dlouho hrálo bez branek, po 30. minutách kombinací první formace jsme vstřelili první gól zápasu, trefil se Hauser. Poté odpovědeli Ledenice a srovnali stav na 1:1. Zanedlouho zaúřadovala nová formace HCW, když po přihrávce Šturmy, skóroval Had - 2:1. Soupeř ale znovu vyrovnal. Nervy se dnes v HCP daly krájet. V úniku Lach předložil kotouč před branku Hauserovi, který se nemýlil - 3:2. Po neuvěřitelných chybách v defenzivní fázi jsme darovali soupeři gól na 3:3. Dnes kombinace první lajny nás držela nad vodou, tentokrát Šolta s Hauserem našli Lacha, který posunul skóre na 4:3. Ovšem špatné střídání HCW zapříčinilo vyrovnání Ledenice sedm minut před koncem utkání - 4:4. Poté náš tým uzamkl soupeře v obranném pásmu a po vyhrání několika osobních soubojů Hauser našel Lacha, který rozhodl tento zápas, který mohl skončit klidně i opačným výsledkem. Nakonec jsme se radovali z vítězství 5:4.Radek Bína velkou měrou přispěl k výhře, stejně jako celá první formace, která nasbírala dohromady 11 kanadských bodů (Hauser 2+2, Lach 2+2, Šolta 0+3). Premiéru za HCW si připsali dva hráči - Gustav Had a Milan Ďurica. Na utkání dorazily celebrity, managerka HCW Ivana Vobejdová a tisková mluvčí Radka Vacková.

Komentář:

HC Warriors předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů z posledních dvou let a jednoznačně zvítězil 4:1. Precizně organizovaná hra, což u nás nebývá vždy zvykem, přinesla své ovoce v podobě vítězství. Soupeř se předvedl v silnější sestavě než před týdnem a začátek zápasu byl vyrovnaný. Po dvaceti minutách Červinka nalezl úplně osamoceného Kříže před brankou, který zavěsil - 1:0. Poté jsme přestáli velké šance Ledenic po zbytečných chybách v obranném pásmu. Zanedlouho jsme uzamkli soupeře ve třetině a Červinka posunul kotouč na Matuschku, který se obtočil kolem brány a zasunul puk podél gólmana - 2:0. Po pár minutách jsme poprvé a naposled inkasovali, když po nastřelení pukem ujel útočník soupeře a v samostatném nájezdu se nemýlil - 2:1. Naštěstí nás to nepoložilo a hráli jsme pořád naši hru. Z našeho obranného pásma našel Stehlík přihrávkou Hausera, který v úniku přidal třetí branku - 3:1. Konečné skóre završil střelou od modré čáry Maňák, jeho střelu ještě lehce tečoval Šturma - 4:1. Naši bránu zaklel Radek Bína a dovolil Ledenicím pouhý jeden zásah. Adam Červinka zaznamenal dvě asistence v utkání. Petr Matuschka dorazil z Prahy na zápas, což je potřeba pochválit. Skvěle odehrané utkání, precizně odbráněné celým týmem. Naše touha po dvou bodech dnes byla patrná na všech hráčích.

Komentář:

HC Warriors odehrál druhý vzájemný zápas s HC Motorfans s výsledkem 8:8. Přistoupili jsme k zápasu hodně laxně, zbytečné podcenění soupeře a celé utkání už jsme se nedostali do klasické formy z předchozích utkání. Inkasovali jsme příliš gólů po hrubicích v defenzivě a po vstřelení našeho gólu na 1:0 jsme za chvíli prohrávali už 1:4! Povedlo se nám ztrátu dorovnat a dokonce i otočit skóre na 5:4. Ovšem hokej to byl dnes jako na houpačce a za pár minut už jsme zase prohrávali 5:6. Stav jsme zase posunuli na 8:7 pro HCW, ale několik málo minut před koncem utkání jsme obdrželi vyrovnávací gól na konečných 8:8. Organizační hra ze zápasu s Ledenicemi se úplně vytratila a praktikovali jsme naivní hokej bez obsazování hráčů v nebezpečných prostorech. Našemu brankáři jsme tentokrát vůbec nepomohli. Pozitiva z dnešího zápasu - famózně hrající Gustav Had, který si připsal 6 kanadských bodů (2+4). Skvěle mu sekundovali kolegové z první formace - Radek Hauser (2+3) a Jan Lach (2+0). Jakub Máče vstřelil 2 góly v utkání a přispěl tak nakonec k cennému bodu. Objektivně si Motorfans dnes bodový příspěvek zasloužil více než náš tým.

Komentář:

HC Warriors odehrál druhé vzájemné utkání s týmem Pekárny Srnín a to s výsledkem 3:3, ale dnes jsme si zasloužili vyhrát, měli jsme velké šance, které jsme neproměnili. Soupeř tolik velkých možností neměl. Hned v úvodu jsme šli do vedení, když se trefil Karel Caldr - 1:0. Dlouho jsme toto skóre drželi, Srnín vyrovnal až v půlce zápasu a poté i šel do vedení - 1:2. Naštěstí Radek Hauser (1+1) srovnal zanedlouho stav na 2:2. Ke konci zápasu se hrálo naplno z obou stran, každá chyba mohla rozhodnout. Tu první udělal náš tým a to při buly v útočném pásmu, kdy jsme nechali jednoduše ujet hráče soupeře, který se z nájezdu nemýlil - 2:3. Čtvrt hodiny před koncem utkání se prosadila první formace, když se štěstím protlačil puk kolem tyče do brány Vojta Šolta a zařídil spravedlivou remízu 3:3. V brance jako vždy perfektní Radek Bína. Po našem kolapsu v minulém utkání (HC Warriors - HC Motorfans 8:8) jsme se vrátili k poctivé hře v celém pásmu, nechyběla bojovnost ani kombinace, a proto si můžeme připsat bod z utkání s vedoucím týmem modré skupiny RHL.

Komentář:

HC Warriors poprvé prohrál zápas RHL (souboj se Srnínem do toho nezahrnuji) s týmem HC Trendy a byla to zasloužená prohra. Příliš chyb na našich hokejkách dnes bylo k vidění a samozřejmě špatná koncovka nás provází už dlouho. Do půlky zápasu jsme vedli 1:0, když se trefil Gusta Had po asistenci ,,placírkou" Adama Červinky. Poté přišel soupeřův obrat na 1:2 z našeho pohledu, evidentní chyby potrestali hráči Trendy a šli do náskoku 3:1. Čtvrt hodiny před koncem utkání jsme snížili po nádherné kombinaci Máče - Kučera a druhý jmenovaný usměrnil puk do branky - 2:5. Ke konci zápasu nejmenovaný hráč soupeře, po vzájemném pošťuchování, atakoval našeho hráče do obličeje hokejkou, což s hokejem nemá vůbec nic společného, ještě když se to stane mimo hru. Náš útočník si samozřejmě nenechal nic líbit. Zbytečné vyhrocení zápasu za rozhodnutého stavu. Jinak soupeř dnes vyhrál zaslouženě 8:2. Přesně za týden nás čeká odvetný duel.

Komentář:

HC Warriors prohrál i druhý zápas s HC Trendy, tentokrát 4:7. Ale byl to z naší strany lepší výkon než před týdnem a do poslední chvíle jsme bojovali o body. Pět minut do konce jsme prohrávali 4:5 a tlačili jsme se za vyrovnáním, ale nabídnuté šance jsme bohužel nevyužili. Soupeř naopak z protiútoku dal pojišťující gól na 6:4. První polovinu jsme jako vždy prohospodařili a nechali soupeře odskočit až do stavu 0:4! Od druhé poloviny zápasu jsme začali šlapat, bojovat a hned se to projevilo na skóre - Karel Caldr (2+0) po samostatné akci snížil. Za pár minut přidal druhý gól po střele od modré čáry Pavel Vobejda, který se trefil poprvé v sezoně - 2:4. Po pěkných přihrávkách Máčeho a Šolty (0+2), rozvlnil síť znovu Caldr - 3:4. Náš tým byl na dostřel, ovšem hned za chvíli jsme inkasovali lacinou branku po nepokrytí hráče v bezbrankovém prostoru - 3:5. Ještě jednou jsme vstřelili kontaktní gól, když se bekhendově prosadil dobře hrající Jakub Máče (1+1), asistence si připsali Šolta s Červinkou - 4:5. Pár minut zbývalo do konce utkání a vyrovnání jsme měli opravdu ve svých rukou, bohužel příležitosti jsme nevyužily. Soupeř přidal ještě dva góly na konečných 7:4. Konec zápasu se odehrál zase v trochu nervóznějším duchu, když se stejně jako v minulém utkání ,,projevil" Švehla z HC Trendy. Dnes byl bod za remízu opravdu kousek. Premiéru za HC Warriors si odbyl Martin Vaňas, který hodně podpořil náš výkon. V dalším utkání nás čekají Dlaždiči v Budvar aréně, kde už bude potřeba bodovat.